Нова хвиля маніпуляцій з використанням бренду Parimatch
Роз’яснюємо інформацію навколо чергової медійної хвилі, стосовно того, що бренд Parimatch, нібито, позивається проти Володимира Зеленського. Як зазначено у судовому реєстрі, мова йде про одну з компаній у структурі українських активів групи Parimatch – Weplay Media Holding Limited. Група компаній Parimatch із самого початку стверджувала, що стала жертвою несправедливих санкцій, накладених у результаті помилкового та несправедливого процесу. Рішення щодо судового позову було обумовлено декількома факторами:
По-перше, звернення до суду – це єдиний формальний шлях для оскарження накладення санкцій у юридичній та правовій площині України. Ми стверджували раніше та підтверджуємо зараз, що будемо використовувати всі можливі законні засоби для анулювання несправедливих санкцій накладених на бренд Parimatch. Це рішення (накладення санкцій) з самого початку ґрунтувалося на сумнівних і непереконливих доказах, і ми впевнені, що українські судді підтвердять це як факт, коли всі відповідні аргументи та докази будуть розглянуті.
По-друге, лише Президент України виступає від імені держави та є гарантом Конституції, тому позов адресується саме на його ім’я. Хоча ми вимагаємо судового перегляду всього процесу, який включає численні фактичні аргументи та залучення інших державних органів, український закон у його нинішньому вигляді не дає нам іншого виходу, окрім як назвати Президента відповідачем за цим позовом. Ми хочемо абсолютно чітко заявити, що ця судова дія не спрямована проти особи Президента України жодним чином, окрім того, що він є підписантом рішення РНБО про санкції.
По-третє, маніпуляції, що позов проти Президента України дорівнює позову проти держави не мають під собою підґрунтя. Навпаки, даною справою ми виступаємо в захист великого українського бізнесу, який сплачував податки, надавав робочі місця та надавав допомогу Збройним Силам України. На сьогодні ми керуємося виключно правовими нормами України, адже віримо у верховенство права та у справедливе рішення для захисту компанії, акціонерів та інтересів українців, які підтримали петицію про зняття санкцій.
Ми відкладали подачу позову до останньої можливої дати, адже сподівалися, що отримаємо відповідь від державних органів на численні запити про підстави накладення санкцій. Утім жодної відповіді протягом 6 (шести) місяців так і не отримали. Тому рішення звернутися до суду викликано ще й бажанням через суд дізнатися подробиці, на яких ґрунтуються звинувачення.
Якби ми не подали скаргу до суду, ми втратили б право оскаржити неправомірне рішення щодо санкцій проти Parimatch як в Україні, так і за кордоном. Тому із зрозумілих причин ми прийняли важке рішення подати цей позов, щоб захистити нашу правову позицію.
Детальне роз’яснення стосовно самого позову
Weplay Media Holding Limited володіє об’єктами права інтелектуальної власності (торговельні марки, програмне забезпечення) та часткою у статутному капіталі ТОВ «Покерматч.юа». Ця інформація є відкритою та доступною кожному за посиланням.
Компанія Weplay Media Holding Limited (Віплей Медіа Холдінг Лімітед) подала позов до Верховного Суду, як суду першої інстанції з адміністративним позовом до Президента України про скасування підписаного ним Указу № 145/2023 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 березня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» виключно в частині введення в дію персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо компанії Weplay Media Holding Limited. Можливість звернутися до Верховного суду є конституційним правом будь-якої особи чи компанії та є ознакою дійсно правової та демократичної держави, в якій кожна особа має право на захист своїх прав та інтересів як з боку інших осіб так і з боку держави. В даному випадку це право передбачено окремою статтею Кодексу Адміністративного судочинства України (стаття 266) та статтею 59 Конституції України.
Компанія Weplay Media Holding Limited зазначає в позові, що не співпрацює з державою-агресором, їхніми громадянами та/або резидентами; бенефіціарними власниками компанії Weplay Media Holding Limited є громадяни України, а серед акціонерів немає резидентів держави-агресора (цей факт, зокрема, було перевірено Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей, при видачі ліцензії, де однією з обов`язкових умов відсутність будь-яких зв`язків з країною-агресором, на підставі рішення якої ТОВ «Покерматч.юа» отримало ліцензію на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у покер у мережі інтернет).
Також компанія Weplay Media Holding Limited припускає, що Президент України, ймовірно, міг не мати повної інформації при підписанні спірного Указу про введення в дію санкцій проти бренду Parimatch та не з’ясував всіх обставин, які стали підставою для застосування неправомірних санкцій. Компанія-позивач просить, а не вимагає, як це зазначено в ЗМІ, визнати такий Указ протиправним та нечинним саме в частині накладення персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно компанії Weplay Media Holding Limited, оскільки її діяльність не створює загроз національній безпеці України.
Боротьба бренду Parimatch за зняття неправомірних санкцій та повернення коштів клієнтам, які у повному обсязі залишаються на банківських рахунках, триває виключно в правовому полі України. Ми ще раз підкреслюємо, що Parimatch – це бренд з українським корінням, і своїми діями ніколи не створював реальних чи потенційних ризиків для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України чи будь-якої іншої держави. Натомість завжди наголошував на українському походженні бренду і компанії та відсутності будь-яких зв’язків з рф чи республікою білорусь.
Ми закликаємо усіх журналістів та редакторів видань ретельно перевіряти джерела надходження інформації та дотримуватися стандартів журналістської єтики та діяльності і не розповсюджувати неперевірену або відверто перекручену (маніпулятивну) інформацію.
Слава Україні!