Санкційний і політичний тиск на українських суддів: Parimatch захищатиме інтереси у європейських судах

6 лютого 2024 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду виніс неправомірне рішення на користь медіахолдингу РБК (скорочення від «РосБізнесКонсалтинг») у справі про наклеп щодо власників прав на торгові марки та програмне забезпечення Parimatch. Позивач захищав свої  інтереси щодо публікації  неправдивої інформації про Parimatch на медіаплатформі у 2022. 

Компанія вважає рішення суду необґрунтованим, 

     • суд вийшов за межі позовних вимог – фактично не розглядав питання наклепу у публікації РБК і не досліджував  достовірність оскаржуваної інформації в публікації;

     • суд не врахував, що за весь час розгляду судової справи, РБК не надав жодного доказу стосовно достовірності тверджень у статті;

     • український суд взяв на себе повноваження та самостійно трактував законодавство інших країн (зокрема рф та Кіпру). При цьому колегія залишила без уваги висновки іноземних юридичних експертів, які надали адвокати Parimatch; 

     • аргументи щодо реєстрації торгових марок в рф, або використання логотипів третіми особами не можуть свідчити про ведення бізнесу в країні-агресорі. На жаль, ці факти було проігноровано судом під час прийняття рішення. 

Прийняте касаційною інстанцією рішення компанія розцінює як відверто упереджене і політичне, та таке, що суперечить українському законодавству та здоровому глузду.  Позиція судового органу підтверджує відсутність незалежності української судової влади та демонстративно політичний характер ухвалених нею рішень. 

На даний час повний текст рішення є офіційно недоступним.  Після його оприлюднення ми зможемо більш детально його прокоментувати. 

Рішення буде детально вивчене юристами, на основі цього аналізу ми визначимо наші подальші дії щодо захисту прав та репутації компанії  – у міжнародних судових інстанціях. 

Компанія вже надала публічну, чітку та вичерпну відповідь на сайті  https://justice4business.com щодо всіх звʼязків з рф у минулому, структури власності й договорів франшизи на присутність бренду у рф до березня 2022 і повного виходу з ринку. 

Ми ще раз наголошуємо на українському походженні бренду і компанії та відсутності будь-яких зв’язків з рф.